5 правил, які допоможуть розвинути комунікацію дитини

> Семья
Читать: 4 мин

© MX Man/Flickr

Усі батьки хочуть, щоб їх дитина стала успішною та щасливою в майбутньому. Цього практично неможливо досягти без соціалізації. Те, як вона спілкується з іншими дітьми, з дорослими, як вирішує конфлікти, чи вміє дружити – все це важливо. Здавалося б, це цілком природний процес, але все ж дитині потрібна допомога в соціалізації.

Існує чимало книг про те, як розвинути в малюка комунікативні навички. Ми б хотіли поділитися найбільш важливими порадами про те, як саме мати або батько можуть допомогти дитині влитися в спільноту людей.

© MX Man/Flickr

Навчіть її бачити хороше

Ніхто не ідеальний. У кожного є як хороші риси, так і негативні. Допоможіть дитині зрозуміти, що не потрібно зациклюватися на поганих якостях співрозмовника, нехай вона зверне увагу на хороші. Спонукайте малюка вчитися чомусь новому, навіть у своїх однолітків.

Спонукайте її бути уважним слухачем

Поясніть дитині, як важливо вміти вислухати співрозмовника. Іноді варто й помовчати, послухати, що скажуть інші (особливо це стосується розмови з дорослим). Це важливий навик, яким, на жаль, не всі навіть в зрілому віці володіють. Але якщо не чути, що говорить співрозмовник, як можна досягти порозуміння?

© Juan Moro/Flickr

Читайте також: 8 простих способів стати кращим другом своїй дитині

Навчіть її поважати авторитет

Для початку діти повинні зрозуміти, чому та чи інша людина є авторитетом. Часто вони не усвідомлюють, чому їм потрібно слухатися старших. Поясніть їм, що дорослі – це мудрі та розумні люди, вони багато в житті побачили, багато знають, можуть розповісти, що є правильним, а що робити не треба. Можливо, мова йде про конкретну людину (наприклад, бабусю та дідуся).

Поясніть важливість дистанцій

Всі люди різні, тому до кожного потрібен свій підхід. Важливо, щоб діти зрозуміли це якомога раніше. Хтось, припустимо, любить обійматися при зустрічі, інші ж не показують свої почуття на людях. Але це не означає, що друга людина погана, що з нею не варто дружити. Навчіть малюка приймати й поважати інших: їх бажання, звички, характер. Це допоможе йому в майбутньому: зберігати дистанцію, не порушувати особистих кордонів людей, знаходити спільну мову з різними людьми.

© eceveryshop/Flickr

Розкажіть про те, що таке соціальна зона

Звичайно, не потрібно використовувати складні терміни: чим простіше й доступніше поясните малюкові, тим краще. Немає нічого дивного в тому, що люди ведуть себе по-різному в тих чи інших колективах та соціальних групах. Дитина з вами – одна людина, в дитсадочку чи школі – інша. Вдома з близькими людина розслабляється, вона може бути собою. А серед чужих людей її сприймають по-іншому: наприклад, вчителька чи вихователька вимагає від дитини, щоб вона дотримувалась тих чи інших правил. І це нормально, поясніть їй це. Можливо, малюк не розуміє, чому його вихователька така сувора: але ж вона не мама, вона не буде йому все прощати, значить, потрібно вести себе в дитячому садку по-іншому.

Читайте також: 7 порад правильної підготовки дитини до дитячого ранку

3941
0
Input correct name with min length 6 symbols
Input correct email address
Please provide a valid city.