4 причини, які допоможуть зрозуміти дитячу брехню

> Семья
Читать: 5 мин

©Trinity Kubassek/Pexels

Лоренс Катнер, дитячий психолог та фахівець з питань виховання, вважає, що немає дітей, які б не брехали своїм батькам. Перш ніж сварити їх, потрібно зрозуміти їх психологію: адже є причина, чому вони вирішили вчинити саме так. Звичайно, існує безліч приводів, які змушують дитину казати неправду, але основними являються:

Опір

© Pixabay

Діти хочуть швидше подорослішати, стати самостійними і незалежними, а батьки, на їхню думку, дуже на них тиснуть, обмежують їх права. Саме тому дитина вирішує брехати: їй здається, що це її протест проти влади дорослого. Якщо бурхливо реагувати на це, карати, бити її, то навряд чи ви відіб’єте у неї бажання вчиняти протест. Спробуйте змінити тактику своєї поведінки: будьте союзником своїй дитині, домовляйтеся з нею. Дозволяйте відпочивати, коли вона зробила домашні завдання. Навчіться довіряти: не дзвоніть кожну хвилину, щоб дізнатися, де знаходиться дитина. Ослабте контроль, але в той же час встановіть чіткі межі того, як потрібно вести себе у вашому домі.

Низька самооцінка

© Skitterphoto

Дитина вирішує брехати не тільки батькам, а й своїм одноліткам. У школі вона бачить, що деякі діти можуть дозволити собі дорогий одяг, гаджети, всього того, чого, можливо, немає у неї. Вона починає заздрити і мріяти про те, щоб наблизитися до свого «ідеалу». Якщо ви помітили, що діти часто прикрашають своє життя, додають до біографії вигадані факти, то потрібно відверто поговорити з ними, щоб подібна поведінка не перетворилась у звичку. Дізнайтеся, чому вони це роблять. Можливо, в школі їх гноблять або над ними насміхаються. Потрібно допомогти дитині підняти самооцінку, пояснити, що у неї є те, що не купиш ні за які гроші. Частіше хваліть дітей, кажіть про те, що внутрішній світ людини більш важливий ніж те, у що вона одягнена.

Читайте також: 7 речей, які діти завжди будуть пам’ятати про вас

Страх отримати покарання

© Trinity Kubassek/Pexels

Дітям потрібно схвалення батька і матері. Вони розуміють, що у тих є якийсь образ, ідеал, але ж всі ми живі люди, ніхто не досконалий. Часом діти втомлюються від вимоги батьків, брешуть про те, що зробили все, як їх просили, бо вони бояться, що їх покарають, на них будуть кричати. Звичайно, дорослі бажають дитині добра, але не варто забувати, що їй потрібен час для себе, байдикування, час на те, щоб бути дитиною. Спробуйте переглянути свої вимоги до малюка, уникайте покарань, які і змушують його казати неправду.

Спроба привернути увагу

© Pexels

Буває і так, що дитина стає некерованою (бреше, курить, б’ється) через те, що в її родині стався розкол: можливо, батьки постійно скандалять, готуються подати документи на розлучення. Діти відчувають це, вони не знають, що їм робити, тому починають вести себе так, щоб на них звернули увагу. Хто знає, раптом це допоможе об’єднати родину. Така поведінка дитини є криком про допомогу, його не варто ігнорувати. Поговоріть з нею, поясніть їй всю ситуацію, що відбувається з батьками, що це не впливає на їх власні відносини.

Читайте також: 8 причин, чому відеоігри корисні для вашої дитини

4025
0
Input correct name with min length 6 symbols
Input correct email address
Please provide a valid city.